Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:19:53

Патрульного з Ізмаїлу засудили на 6 років позбавлення волі

Патрульного з Ізмаїлу засудили на 6 років позбавлення волі
Патрульного з Ізмаїлу засудили на 6 років позбавлення волі
Експоліцейського патрульної поліції міста Ізмаїл Івана Маринеску визнали винним у вимаганні і одержанні неправомірної вигоди. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду Одеси.

31 березня 2022 року в Ізмаїлі водій порушив ПДР. Внаслідок цього в машину врізався службовий автомобіль поліції, який їхав позаду й отримав пошкодження з бамперу, капоту і фари.

За кермом була співробітниця патрульної поліції, а поруч на пасажирському сидінні — її напарник. Чоловік із першої машини одразу сказав, що розуміє, що винен у ДТП. Патрульні, у свою чергу, по телефону надіслали запис із відеореєстратора начальнику. Незабаром на місце події прибули цей начальник зі своїм заступником.

Як стверджує патрульний, начальник наказав йому як старшому наряду якомога швидше, оскільки в цьому є негайна необхідність через збройну агресію рф, відремонтувати службовий автомобіль за рахунок водія-винуватця, який погодився добровільно відшкодувати шкоду. Озвучивши такі вказівки, керівництво поїхало з місця події.

ДТП поліціянти ніяк не оформляли, оскільки вважали, що мають конфлікт інтересів. Інший патруль на місце також не викликали. Оскільки на місце ДТП приїхало керівництво, то вони думали, що начальник прийме відповідне рішення і віддасть необхідні розпорядження.

Патрульний Маринеску  почав займатися організацією ремонту службового автомобіля, дізнавався ціни, через автослюсарів відшукав та замовив фару на автомобіль та ін. А також зустрічався із водієм і брав у нього гроші на ремонт.

Водій у судовому засіданні розповів, що спочатку йому патрульний сказав, що треба заплатити 11 тисяч гривень за ремонт і 5 тисяч дати за фару. Він назбирав 8,5 тис. гривень і патрульний повернув йому ключі, але документи на машину не віддавав, кажучи принести решту грошей.

А через кілька днів поліціянт сказав, що куплена ним раніше фара не підійшла і він замовив іншу. Водій дізнався, в якому магазині поліціянт замовляв фару, пішов туди і дізнався, що вона коштує удвічі менше. Це його розсердило і він написав заяву про злочин та потім передавав ще 7 тис. гривень під контролем слідчого.

Спочатку поліцейського підозрювали у вимаганні (ч.4 ст.189 КК), а пізніше перекваліфікували його дії на одержання неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК). У судовому засіданні він не визнав себе винним і казав, що діяв за вказівками начальника, який вимагав, щоб автомобіль під час війни відремонтували якнайшвидше і коштом водія, який спричинив ДТП.

Чоловік, який скоїв ДТП, спочатку відмовлявся давати показання у суді. Однак, зрештою, відповів на запитання сторін. Не оспорюючи свою вину в ДТП, він запропонував поліцейським вирішити питання ремонту через страхову компанію.  Але патрульний повідомив, що службовий автомобіль в умовах воєнного стану повинен працювати на лінії, а тому його треба відремонтувати негайно і не потрібно викликати страхового агента.  Колишня колега обвинуваченого, яка була за кермом під час ДТП, намагалася його захистити. Вона стверджувала, що їх начальник приїхав на місце ДТП і спілкувався з винуватцем ДТП і той погодився оплатити ремонт, оскільки в умовах воєнного стану треба було швидко відновити машину без залучення страхової компанії.

Але суд критично поставився до показань цього свідка, яка перебуває в дружніх стосунках з обвинуваченим і разом із ним після цих подій була звільнена з органів поліції за дисциплінарний проступок. Суд вважає, що ця жінка має підстави для зведення власних рахунків із керівником.

У судовому засіданні продавець автозапчастин показав, що обвинувачений — його односельчанин і фара коштувала приблизно 4000 грн, але на його прохання він завищив ціну, написавши в накладній 7000 чи 8000 грн.

Таким чином, правоохоронець намагався не тільки відновити службове авто, а й отримати неправомірну вигоду для себе. І робив це з використанням службового становища, забравши у чоловіка посвідчення водія, технічний паспорт і страховий поліс на машину. Разом із тим, суд вважає, що скоєнню обвинуваченим кримінального правопорушення певною мірою сприяла непрофесійна поведінка його начальника, який абсолютно самоусунувся від своїх обовʼязків і фактично залишив підлеглого сам на сам у тій ситуації.

Колишнього патрульного засудили до 6 років увʼязнення із конфіскацією майна і забороною на 3 роки обіймати посади в правоохоронних органах.

Джерело: 368.media

Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС


Распечатать