Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 07:20:48

Від "у розшуку" до "виключено": що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"

Від "у розшуку" до "виключено": що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"
Від "у розшуку" до "виключено": що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"
Українці після завантаження нового застосунку "Резерв+", який виконує функцію електронного кабінету військовозобов’язаного, зіткнулися із нерозумінням деяких понять. Зокрема, одні виявили, що перебувають "у розшуку", а інші плутають виключення та зняття з військового обліку.

Що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"

Цей мобільний застосунок для військовозобов’язаних українців запустили буквально нещодавно, а він уже став найпопулярнішим способом виконання норми закону про військовий облік. З його допомогою можна дистанційно уточнити дані у ТЦК, що, станом на 24 травня, зробили вже близько 1 млн громадян.

"Близько 11 тис. українців зробили це за межами нашої країни в Польщі, Німеччини, Чехії та Канаді. Також близько 120 тис. військовозобов’язаних жінок уточнили свої дані через застосунок "Резерв+". 145 тис. людей, які заброньовані або мають відстрочку, також виконали норму закону. Вочевидь, саме через "Резерв+" українці мають бажання оновлювати свої дані. В перші дні у застосунку були певні збої через перевантаження серверів, наразі все працює", – розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телеканалу "Еспресо".

Оновивши дані, громадяни також дізналися відповідний статус, який вони мають, як військовозобов’язані. 

Читайте по темі: На Великдень порядок охоронятимуть більш як 23 000 поліцейських

"Уточнюється"

Такий статус з’являється у разі, якщо інформація про військовозобов’язаного ще опрацьовується Терцентром комплектування.

"Підлягає призову"

У цьому випадку дані про людину актуальні і її можуть мобілізувати.

"У розшуку"

Цей статус присвоюється тим, хто порушив правила військового обліку. У такому випадку військовозобов’язаним радять звернутися до ТЦК, де вони стоять на обліку.

Варто зауважити, що після встановлення застосунку "Резерв+" нерідко слово "розшук" на червоному тлі бачать навіть чинні військовослужбовці. У Міністерстві оборони пояснили, що тут не йдеться про кримінальний розшук, а про те, що колишні військкомати або нинішні ТЦК вже роками не отримували від громадянина жодної інформації або ж своєчасно не оновили дані, якщо він їх і надавав.

"Це відбувається через помилки внаслідок людського фактору. Ймовірно, ТЦК не оновив дані, коли ви вступили на службу", – припустили у відомстві.

Там кажуть, що команда застосунку "Резерв+" наразі налагоджує взаємодії з іншими реєстрами, щоб всі військовослужбовці були виключені з обліку. А тим, хто хоче прискорити оновлення даних про себе, радять самостійно звернутися до ТЦК і СП (але це не обов’язково).

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

Від "у розшуку" до "виключено": що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"

"Знято" і "Виключено"

Це коли військовозобов’язаного було знято з військового обліку або виключено з ного відповідно. В Україні ці поняття часто плутають, а насправді між ними є суттєва відмінність.

У чому різниця між зняттям і виключенням із військового обліку

Так, статус "знятий з військового обліку" є тимчасовим і не звільняє громадянина від статусу військовозобов’язаного. Тобто йому доведеться оновлювати свої дані в ТЦК, проходити військово-лікарську комісію, також сповіщати ТЦК про зміну місця проживання й виконувати інші обов’язки статусу, незалежно від дати його присвоєння.

Водночас статус "виключеного" означає, що людина перестає бути військовозобов’язаною. Тобто чоловіка повністю виключено з військового обліку, йому не можна вручити повістку та призвати на службу під час мобілізації.

"Крім того, люди з таким статусом не зобов’язані проходити ВЛК і оновлювати свої дані. Саме поняття "виключений" – постійне і залежить від року ухвалення", – пояснив

Від "у розшуку" до "виключено": що означають статуси військовозобов’язаних у "Резерв+"

Разом із тим він попередив, що згідно з новими мобілізаційними правилами українцям треба підтверджувати і право на виключення. Крім цього, під час дії воєнного стану навіть виключених із військового обліку можуть направити на повторну медкомісію.

"Закони ясно не прописують їхні права та обов’язки, тому й чіткого розуміння немає... Є ймовірність, що після 18 травня, коли набув чинності новий закон про мобілізацію, оновлювати дані доведеться всім. Таким категоріям призовників можуть призначити повторну ВЛК, а ТЦК вирішить, чи підтверджувати цей статус", – зазначив юрист.


Распечатать