В Ісландії почалося виверження вулкана
Спалах стався на півострові Рейк’янес, де проживає 30 000 осіб, на південь від столиці Рейк’явіка, пише Sky News.
За даними метеорологічного бюро Ісландії, лава здіймалася в небо на висоту близько 50 метрів із тріщини завдовжки приблизно 1,5 милі і продовжувала зростати.
Термальний курорт Блакитна лагуна, популярний серед туристів, було евакуйовано перед виверженням, повідомила національна телекомпанія Ісландії RUV.
Рейси в і з аеропорту Кеблавік у Рейк’явіку наразі виконуються у звичайному режимі, але пасажирам рекомендується стежити за інформацією про поїздки.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
За даними поліції, цивільну оборону Ісландії було переведено в стан підвищеної готовності.
В Ісландії проживає майже 400 000 осіб, і вона розташована над гарячою вулканічною точкою в Північній Атлантиці. Острівна держава регулярно спостерігає виверження, з якими у неї є великий досвід боротьби.
Влада попередила про ризик вулканічної активності в цьому районі, оскільки дослідження показали, що під землею накопичилася магма.
У спробі запобігти збиткам встановлено штучні бар’єри, які відводять лаву від геотермальної електростанції, спа-центру "Блакитна лагуна" і Гріндавіка.
Попередні інциденти призвели до вимушеної евакуації, порушили роботу централізованого теплопостачання, перекрили основні дороги і навіть знесли кілька будинків у Гріндавіку.
Виверження, що сталося в середу, стало восьмим на півострові Рейк’янес із 2021 року, і ця активність є результатом пробудження геологічних систем після 800 років бездіяльності.
Це видовище підкреслює проблеми, з якими стикається Ісландія, оскільки вчені попереджають, що Рейк’янес може зіткнутися з виверженнями протягом десятиліть або навіть століть.
Найруйнівніша вулканічна активність в Ісландії останнім часом сталася 2010 року, коли сталося виверження вулкана Ейяфьятлайокудль, яке викинуло величезні хмари попелу, що закрило повітряний простір по всій Європі та призупинило 100 000 рейсів.