Суд заарештував землю Руслана Тарпана
Це було зроблено в рамках кримінального провадження за статтями про пособництво державі-агресору та розкрадання бюджетних коштів.
Суд задовольнив клопотання слідчого облуправління Служби безпеки України.
Земля належить підприємцю, ексдепутату Одеської міськради і відкритому прихильнику нацистської Росії Руслану Тарпану, який зараз переховується від правосуддя за кордоном — він фігурант цього і ще низки кримінальних проваджень.
Його пособництво, на думку слідчого, полягає в передачі якійсь некомерційній організації «Музейно-виставковий технічний центр Автомобільно-мотоциклетного клубу Федеральної служби охорони російської федерації» (зареєстрована в Кремлі) своєї колекції раритетних автомобілів. Крім іншого, до її складу входять машини з кремлівського гаража. На двох із них - Packard Twelve 1936 року випуску і ЗІС-110Б випуску 1947 року — імовірно їздив радянський диктатор Йосип Сталін. Їхня вартість може досягати 2-3 млн євро.
Крім того, у зібранні присутні інші броньовані лімузини ЗІС і ЗІЛ - 1953, 1966, 1985 і 1998 років випуску.
«Ці експонати використовуються з метою популяризації органів державної влади та силових структур РФ, формування позитивного ставлення сучасного суспільства до служби у федеральній службі охорони Росії та позитивної мотивації у молоді до проходження до військової служби за контрактом, а також розвитку сучасної діяльності ФСО РФ та інших силових структур держави-агресора», — наголошується в матеріалах справи.
Читайте по темі: Колишнього главу МЗС Італії засудили за махінації з нерухомістю
Щодо розкрадань, то йдеться про діяльність компанії «Укрспецпроект», яку пов’язують із Тарпаном — якщо пам’ятаєте, вона реставрувала будинок Руссова. Минулого року фірма отримала підряд на капремонт найпростішого укриття одеської спеціальної школи 91, яка перебуває у віданні обласної ради. Отримала за роботу 22,2 млн грн. Слідство вважає, що вартість лота була сильно завищена, і стався банальний розпил за попередньою домовленістю справжнього власника ТОВ і керівництва регіональних зборів (натяк на Григорія Діденка).
Руслан Тарпан був депутатом Одеської міської ради з 2006-го до 2010-го, потрапивши до неї за списком ультралівий і вкрай проросійського Блоку Наталії Вітренко. Його група компаній «Інкор» займалася реставрацією пам’яток архітектури в Одесі.
У 2017 році Тарпана оголосили в розшук у рамках справи про розкрадання понад 300 млн грн під час будівництва глибоководного випуску стічних вод від станції біологічного очищення «Північна» в Одеській затоці. Об’єкт вартістю майже 600 млн грн, який повністю побудували, але так і не запустили, робила за Януковича (2010 рік) компанія «Ремерцентр», що входить до групи Тарпана.
У 2021-му підприємця оголосили в міжнародний розшук. Тоді ЗМІ писали, що він може перебувати в ОАЕ або РФ. Також повідомлялося, що в Тарпана є три закордонні паспорти і громадянство Болгарії.
Читайте по темі:
Распечатать