Науковці вперше виявили сірководень за межами Сонячної системи

Науковці вперше виявили сірководень за межами Сонячної системи
Науковці вперше виявили сірководень за межами Сонячної системи
На віддаленій планеті HD 189733b науковці виявили сліди сірководню – газу, що раніше зустрічали лише в межах Сонячної системи.

Відкриття на планеті із смертоносною погодою дослідникам вдалося зробити за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, повідомляє CNN.

Під час дослідження атмосфери планети в інфрачервоному світлі науковці побачили сірководень, який хоч і очікувано існує на гігантських газових екзопланетах, однак досі був невловимим поза межами Сонячної системи.

Також автори дослідження, опублікованого в Nature, знайшли на HD 189733b воду, вуглекислий і чадний гази.

"Сірководень є одним із основних резервуарів сірки в планетарних атмосферах. Висока точність і інфрачервоні можливості дозволяють нам вперше виявити сірководень на екзопланетах, що відкриває нове спектральне вікно для вивчення хімії сірки в атмосфері екзопланет.

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

, – пояснив провідний автор дослідження, астрофізик з Університету Джона Гопкінса Гуанвей Фу.

Сірководень – сполука з характерним неприємним запахом тухлих яєць. Це відкриття демонструє існування на екзопланеті сірки – важливого елементу більш складних сполук, як-от вуглецю, азоту, кисню і фосфату.

Планету HD 189733b вперше виявили в 2005 році, а пізніше дали їй статус газового гіганта, за хімічним складом подібного до Юпітера, але зі значно вищими температурами.

Екзопланета розташована за 64 світлових роки від Землі – саме відносна близькість зробила її однією з найбільш вивчених.

Космічний об’єкт розташований у 13 разів ближче до своєї зірки, ніж Меркурій до Сонця – цим і пояснюють екстремально високі температури на поверхні. Там середня температура досягає 926°C.

Нагадаємо, науковці міжнародна команда науковців відкрила нову екзопланету, яка обертається навколо ультрахолодної червоної карликової зірки.