Китайський юань зайняв майже 100% біржових торгів валютою у Росії
За підрахунками центробанку РФ, після запровадження санкцій США проти найбільшої російської біржі та її основник розрахункових структур – "Національного клірингового центру" та "Національного розрахункового депозитарію" – на китайський юань припадає 99,6% біржового ринку валюти у Росії, повідомляють росЗМІ .
Для порівняння, до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на юань припадало лише 3,5% валютних угод на "Московській біржі", а на початку 2024 року ця частка зросла до половини.
Тепер крім китайської валюти на головному валютному майданчику Росії залишаються лише кілька валют інших країн, але обсяги торгів ними незначні. Серед них – білоруський рубль та казахстанський тенге, курси яких "Московська біржа" публікує на головній сторінці свого сайту замість долара та євро.
Також тривають торги турецькою лірою, яку два роки тому російська влада розглядала у якості заміни для доларів та євро, проте обсяг цих торгів через ризик вторинних санкцій для турецьких банків стрімко падає. Якщо торік лірою торгували на рекордні 50 млрд рублів на місяць (понад 2 млрд рублів на день), то тепер обсяг торгів турецькою валютою обвалилися майже в 100 разів – до 20-30 млн рублів на день.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Загалом санкції скоротили обсяги торгів валютою на "Московській біржі" на третину. За підрахунками російського центробанку, обсяг угод на ній впав із 418 млрд рублів до 282 млрд рублів на добу у другій половині червня.
Якщо зупиняться торги юанем, то біржовий валютний ринок у Росії фактично помре, зазначає економіст Андрій Бархота. За даними Bloomberg, центробанк РФ вже розглядає такий сценарій як реальний, побоюючись, що китайські банки згорнуть співпрацю з "Московською біржею" через американські санкції.
Центробанк РФ "враховує ризики" зупинки торгів юанем, визнавала глава регулятора Ельвіра Набіулліна 4 липня. Вона додала, що одночасно "ускладнилася ситуація" із транскордонними платежами, оскільки іноземні банки, навіть у тих країнах, які Кремль називає "дружніми", масово блокують розрахунки з Росією.
Читайте по темі:
Распечатать