Скандальна юристка Тетяна Гавриш використовує дипломатичну недоторканність для обману клієнтів
Нещодавно, у профільних ЗМІ з’явилася новина про те, що після 16-річного періоду партнерства «ILF», нібито залишив один із ключових фахівців та керуючих партнерів – Сергій Сільченко, який заявив про завершення співпраці з Тетяною Гавриш і вирішив створити власну юридичну компанію .
Сергій Сільченко – головний спеціаліст «ILF» із схем ухилення від податків
За словами Сільченка, причиною розриву стало різне бачення шляхів подальшого розвитку компанії. «2020 став серйозним випробуванням, тому залишати все як було раніше, особисто для мене було ризиковано» – цитує слова екс-керуючого партнера «ILF» «Юридична газета».
За інформацією Дмитра Гадомського з Axon Partners, разом із Сергієм Сільченком «ILF» має залишити також один із провідних юристів компанії Олексій Харитонов.
Читайте по темі: Затримали харків’янку, яка "зливала" ворогу дані про оборонні підприємства
Олексій Харитонов – багато часу проводить за грою на більярді із представниками суддівського корпусу (потенційний клієнт для розслідування НАБУ)
За нашою інформацією, останні події в «ILF» – це не більше ніж чергова хитрість Тетяни Гавриш. Ніхто нікуди насправді не йде і не може піти. Сільченко довгі роки був головним фахівцем Гавриша та за схемами ухилення від податків. Харитонов – зосередив у своїх руках неофіційні контакти та корупційні схеми у судах (НАБУ, ДБР та іншим антикорупційним органам варто було б звернути на нього пильну увагу). Гавриш без них, як і вони без Гавриш, не можуть існувати.
Основна мета цих кадрових маневрів – введення в оману юридичної громадськості з метою збереження роками напрацьованої клієнтської бази та диверсифікації контрактів, які почали стрімко танути після цілої низки скандалів та невдач «ILF».
ЮК «Роланд», яка створюється Сільченком і Харитоновим, стане не більше ніж «бек-офісом» при Гавриш і виконуватиме допоміжні функції, схожі з «Інюрполісом». Докладніше про взаємини «ILF» та «Інюрполіса» можна прочитати тут.
Тетяна Гавриш – незважаючи на незнання німецької мови та сумнівну репутацію, вже довгі роки працює почесним консулом Німеччини у Харкові та використовує консульський імунітет для забезпечення безпеки своєму тіньовому бізнесу.
Таким чином, обман клієнтів Гавриш стане більш витонченим, фінансові взаємини будуть ще заплутанішими, сама Гавриш ще глибше піде в тінь і перетвориться на керівника злочинного синдикату.
За наявною у нас інформацією, нині господиня «ILF» проводить переговори про співпрацю одразу з кількома специфічними юридичними колективами, які набили руку на відвертому рейдерстві та недружніх поглинаннях бізнесу. Частина з них уже влаштувалась під дахом почесного консульства Німеччини, щоб сховати сліди своєї незаконної діяльності під консульським імунітетом. Колишні співробітники Гавриша теж нікуди не поділися. Навіть сьогодні, через кілька місяців з моменту фіктивного розставання, автомобілі Сільченка та Харитонова можна спостерігати біля офісу «ILF» на Скрипника 14-а, куди вони продовжують ходити на роботу.
Відповідно до нової стратегії, Сільченку та Харитонову відведено роль посередників для спілкування з офіційними особами, держструктурами та іноземцями. Контракти з багатьма старими клієнтами також були формально переукладені на фірму Сільченко та Харитонова. За Гавриш та «ILF» залишається функція управління, планування та загальної координації. «Інюрполіс» використовується для обслуговування непріоритетних клієнтів, участі у ризикованих проектах та відтягування на себе негативу.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
На зорі своєї адвокатської кар’єри Тетяна Гавриш, мабуть, остаточно вирішила перекваліфікуватися в покровительку для харківських несумлінних юристів-рейдерів. Клієнти «ILF» тепер потраплятимуть у повний цикл маніпуляцій – різні фракції юридичного пулу Гавриш одночасно обслуговуватимуть угоди, аналізуватимуть, а за спиною створюватимуть проблеми, атакуватимуть, захищатимуть та представлятимуть інтереси в судах, повністю виснажуючи їх фінансово. І все це під вивіскою та дипломатичним імунітетом почесного консульства Німеччини у Харкові.
Як повідомлялося раніше, з початку року одразу кілька великих харківських та київських компаній, а також фонди, пов’язані з урядами іноземних держав та іноземні компанії, відмовилися від обслуговування в адвокатському об’єднанні «ILF/Інюрполіс» Тетяни Гавриш. Серед причин невдоволення вказувалося велика кількість скандалів, звинувачення з боку колишніх клієнтів у незаконному використанні конфіденційної інформації, зв’язку адвокатів з криміналом.
2020 року адвокатське об’єднання «ILF/Інюрполіс» стало відповідачем у безпрецедентному позові з боку колишніх клієнтів. Адвокатів звинуватили у свідомому допущенні конфлікту інтересів, зловживанні довірою та чутливою інформацією клієнтів у особистих цілях. За цим позовом було відкрито дисциплінарне та судове провадження.
За підсумками 2020 року, юридичне об’єднання «ILF/Інюрполіс» втратило свої позиції в офіційному рейтингу юридичних компаній України, за показниками фінансової ефективності фірма посіла останнє місце.
Читайте по темі:
Распечатать