Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 01:21:37

ЗМІ: Після вторгнення РФ запропонувала Україні "мирну угоду", яка нагадувала капітуляцію

ЗМІ: Після вторгнення РФ запропонувала Україні "мирну угоду", яка нагадувала капітуляцію
ЗМІ: Після вторгнення РФ запропонувала Україні "мирну угоду", яка нагадувала капітуляцію
Журналісти  проаналізували проєкт "мирної угоди", яку Росія запропонувала Україні у перші дні повномасштабного вторгнення. Документ вимагав скорочення української армії, відмови від озброєння, визнання "Донецьку та Луганську народні республіки", відбудови Донбасу коштом України, знаття санкцій та відновлення радянської символіки в країни.

Про це йдеться у розслідування Радіо Свобода.

Зазначається, що проєкт під назвою "Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України" датований 7 березня 2022 року, через 11 днів після того, як Росія почала вторгнення, і через тиждень після початку переговорів між Україною та Росією. Він був створений Кремлем і переданий під час третього раунду перемовин у Білорусі.

"Радіо Свобода" отримала документ від українського джерела, а російське джерело, близьке до переговорів, підтвердило його справжність.

"Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення, з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззубою армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом, довелося б визнати незалежність Донецької та Луганської області в цілому, а також великих територій, які на той час ще були під контролем Києва".

Вказано, що проєкт угоди складався з 6 сторінок і 4 сторінки додатків. Росіяни прописали там 18 статей, які охоплюють різні сфери: параметри нейтралітету України (військові та міжнародні зобов’язання), питання кордонів, гуманітарні питання (мова, релігія, історія), а також зняття санкцій з Росії.

Кремль вимагав скоротити українську армію до 50 тисяч військових, включаючи півтори тисячі офіцерського складу. Також країна мала б лише чотири кораблі, 55 вертольотів та 300 танків. 

Окрім цього, Україна мала зобов’язатися "не розробляти, не виробляти, не купувати та не розміщувати на своїй території ракетні озброєння" радіусом дії понад 250 км. "Радіо Свобода" зазначає, що саме таку відстань відокремлює Кримський міст від контрольованого Україною Гуляйполя.

Також Росія залишала за собою право в майбутньому забороняти Україні "будь-які інші види озброєння, які можуть бути розроблені в результаті наукових досліджень".

Відповідно до документу, Україна мала визнати незалежність так званих "Донецької та Луганської народних республік" у межах адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Крім того, на думку авторів, українська сторона мала за свої гроші відновити інфраструктуру Донбасу, зруйновану з 2014 року.

Серед вимог РФ було й скасування всіх санкцій  — як українських, так і міжнародних, а також відкликати всі міжнародні позови, подані з 2014 року, відновлення всіх майнових прав Української православної церкви Московського патріархату та "скасувати та більше не вводити будь-які заборони символіки, що асоціюється у державах із перемогою над нацизмом", що означало фактичне легалізування в Україні радянські та комуністичні символи. Росія також наполягала на визнанні російської мови державною в Україні. 

1 березня 2024 року видання "The Wall Street Journal" повідомило, що проаналізувало чернетковий варіант мирної угоди між Україною та Росією від 15 квітня 2022 року, вважаючи, що цілі Кремля не дуже змінилися за два роки та він знову волів би перетворити Україну на нейтральну й вразливу державу у випадку переговорів.


Распечатать