В Одесі злочинці під виглядом ТЦК вимагали гроші у чоловіків призовного віку
Шахраї діяли за чітко налагодженою схемою: вони зупиняли чоловіків на вулицях, погрожували примусовою доставкою до територіального центру комплектування (ТЦК) та обіцяли "звільнити" від цього за певну суму. У разі відмови заплатити, вони застосовували фізичне насильство — били та залякували. Таким чином вони створювали атмосферу страху, примушуючи своїх жертв погоджуватися на вимоги.
За одне таке "патрулювання" шахраї могли заробити до 40 000 гривень. Суму кожного разу встановлювали залежно від ситуації, але зупинялися лише на тих, хто виглядав як потенційна жертва.
Злочинців затримали правоохоронці, і тепер їм загрожує до 12 років позбавлення волі за вимагання з використанням насильства та шантажу. Правоохоронні органи продовжують розслідування, щоб з’ясувати, чи були в злочинців спільники, і скільки ще осіб могли постраждати від їхніх дій.
Поліція закликає громадян бути обережними та повідомляти про подібні випадки. Військкомати та ТЦК працюють згідно із затвердженими процедурами, і законних підстав для вимагання грошей з боку справжніх представників цих установ немає.
Нагадаємо, з початку введення нових правил військового обліку в Україні кількість справ щодо скасування штрафів від територіальних центрів комплектування (ТЦК) різко зростає. За період з червня по жовтень 2024 року українські суди розглянули не менше 314 справ, в яких громадяни оскаржують штрафи за порушення правил військового обліку.
Колишнього правоохоронця із Генічеська заочно засудили на 15 років за держзраду