Компанії Rheinmetall та ICEYE надають Україні супутникові знімки
Про це повідомляється на сайті Rheinmetall.
«Щоб задовольнити нагальну потребу України в можливостях отримання супутникових зображень SAR, Rheinmetall та Україна підписали контракт за підтримки уряду Німеччини. Угода розширює дані SAR та іншу підтримку, яку Україна отримувала від ICEYE під час війни», - йдеться у пресрелізі.
З початку жовтня 2024 року Україна отримує нові супутникові знімки, зроблені супутниками SAR (радар із синтетичною апертурою) ICEYE в рамках співпраці Rheinmetall та ICEYE. Це доповнюватиме інші дані розвідки, отримані з інших датчиків, і стане основою для прийняття рішень та оперативного планування Збройними Силами України. Угода дозволяє використовувати потужності всієї флотилії супутників ICEYE.
Супутники SAR мають перевагу перед звичайними супутниками в тому, що можуть створювати зображення високої роздільної здатності незалежно від погодних умов або часу доби. Вони дуже деталізовані й дозволяють ідентифікувати навіть найменші об’єкти на земній поверхні. Це може надати «вирішальну перевагу збройним силам у спостереженні, захопленні цілей, розвідці або власному позиціонуванні на полі бою».
Технологічна група з Дюссельдорфа оголосила про участь у роботі найбільшого в світі флоту супутників радіолокаційної розвідки в червні 2024 року, а у вересні Rheinmetall і ICEYE ще більше активізували співпрацю. У цьому контексті Rheinmetall ексклюзивно забезпечив права на продаж супутників SAR військовим і урядовим кінцевим клієнтам на ринках Німеччини та Угорщини.
ICEYE тісно співпрацює з Міністерством оборони України, щоб підтримати Україну в розбудові космічної оборони. У серпні 2022 року ICEYE оголосила про укладення контракту з Благодійним фондом Сергія Притули на надання можливостей ICEYE для отримання супутникових знімків SAR для уряду України, причому надається один із супутників ICEYE для використання урядом України над регіоном. ICEYE також надає доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволяє українським силам отримувати радіолокаційні супутникові зображення критичних місць. У липні 2024 року ICEYE та Міністерство оборони України підписали угоду про співпрацю, яка окреслює співпрацю для зміцнення можливостей космічної оборони України.
З 2018 року ICEYE запустила 38 супутників для використання ICEYE та її клієнтами.
Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Распечатать