БЕБ викрило схему перепродажі колючого дроту для фортифікацій ЗСУ
Унаслідок схеми з перепродажем колючого дроту для фортифікацій через посередників державний бюджет втратив близько 300 мільйонів. За підрахунками аналітиків Бюро економічної безпеки (БЕБ), через посередників продається близько 60% бар’єрних рубежів типу "єгоза", які виготовляють в установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби.
БЕБ виявило, що безпосередньо виробники постачають держорганам до 45% усього обсягу такої продукції, а решту – через комерційні підприємства. У свою чергу, посередники встановлюють націнку до 45% під час перепродажу товару державним установам.
"В умовах збройної агресії військові державні адміністрації змушені купувати бар’єрні рубежі за завищеною ціною у комерційних підприємств, хоча продукцію виробляють державні установи. Проте наразі вони здебільшого відмовляються від закупівель цих матеріалів для фортифікацій", – зазначив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.
За його словами, державні установи виконання покарань пояснюють це нібито вже укладеними угодами з посередниками та відсутністю можливостей збільшити обсяги виробництва.
Читайте по темі: Колишнього правоохоронця із Генічеська заочно засудили на 15 років за держзраду
У зв’язку з цим БЕБ направило на адресу Міністерства юстиції рекомендацію здійснити моніторинг обсягів реалізації бар’єрних рубежів типу "єгоза" та малопомітних перешкод комерційним підприємствам. Також спеціалісти БЕБ запропонували розглянути питання щодо встановлення пріоритетності виконання замовлень державних органів.
Распечатать