Польща надала Україні військової та фінансової допомоги на 5% власного ВВП

Польща надала Україні військової та фінансової допомоги на 5% власного ВВП
Польща надала Україні військової та фінансової допомоги на 5% власного ВВП
Підтримка України в різних напрямках коштувала Польщі приблизно 5% від щорічного обсягу виробництва економіки. Військова допомога склала 14 млрд злотих, витрати на утримання біженців, які перебувають під тимчасовим захистом, — 7,4 млрд злотих, а медична допомога — 3,3 млрд злотих.

«Ми надали найбільшу кількість важкого озброєння. Польща також лідирує за кількістю прийнятих біженців в абсолютних величинах», — інформує Канцелярія президента.

Загальні витрати на підтримку України та допомогу українським біженцям досягли майже 5% ВВП, що є найвищим результатом серед усіх країн. В інших країнах обсяг допомоги не перевищував 4% ВВП. Найближчими до цього показника є Естонія та Латвія. Також високі позиції займають Чехія, Болгарія та Словаччина.

Варто зазначити, що в цьому рейтингу лідирують менш багаті країни. З більш забезпечених країн найвищі позиції займають Данія, Фінляндія та Німеччина, де допомога становить близько 1-2% ВВП.

У сукупності Польща передала Україні військову підтримку на суму 3,23 млрд євро, що перевищує 14 млрд злотих.

З майже 800 танків, які Україна отримала, понад 350 надійшло від Польщі. Це більше, ніж передали разом США, Велика Британія, Німеччина, Швеція, Норвегія та Іспанія.

Військово-повітряні сили України були підсилені всього 14 літаками МіГ-29 (більше, ніж від усіх інших країн) та 12 вертольотами Мі-24 (більше надали лише США).

В Україну також було направлено десятки польських дронів для ближньої розвідки, сотні дронів-камікадзе, а також системи ППО та протиракетної оборони. Окрім цього, Польща передала понад 100 мільйонів одиниць боєприпасів різних типів та калібрів.

Також в Україну були направлені 20 тисяч комплектів Starlink (обслуговування яких фінансується Польщею) для підключення до Інтернету.

Допомога біженцям

Польський уряд забезпечував житло та харчування для українських біженців — цією допомогою скористалися понад 2 млн громадян України.

Витрати на утримання українських військових біженців у 2022 році склали 4,9 млрд злотих і були найбільшими серед країн. У 2023 році ця сума склала 2,5 млрд злотих.

Від сьогодні Угорщина головує в Раді ЄС