Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 11:08:49

У США вирішили використати новітній есмінець для гіперзвукової зброї, - AP

У США вирішили використати новітній есмінець для гіперзвукової зброї, - AP
У США вирішили використати новітній есмінець для гіперзвукової зброї, - AP
Ескадрений міноносець Zumwalt називали дороговартісною помилкою через величезну вартість його виробництва та реактивних снарядів, які він мав випускати. Проте у ВМС США вирішили використовувати такі кораблі як платформу для гіперзвукової зброї, що може стати справжнім проривом.

Про це повідомляє Associated Press.

Один з трьох Zumwalt перебуває на верфі в Міссісіпі. Робітники встановили на нього ракетні труби, які замінили здвоєні вежі від гарматної системи, яка так і не була задіяна через свою дорожнечу. У майбутньому корабель зможе стріляти гіперзвуковими ракетами, що значно підвищить його ефективність.

"Це була дорога помилка. Але ВМС могли б вирвати перемогу з пащі поразки і отримати з неї деяку користь, перетворивши кораблі на гіперзвукову платформу", - заявив журналістам військовий аналітик з Інституту Гадсона Брайан Кларк.

В агентстві зазначили, що за останні 20 років у США розробили кілька типів гіперзвукової зброї. Крім цього, Росія і Китай останнім часом почали активніше проводити випробування цього виду зброї, що чинило тиск на американців.

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

Особливістю гіперзвукової зброї є те, що снаряд розвиває швидкість понад 5 Махів (близько 6125 км/год). Його додаткова маневреність ще сильніше ускладнює збивання, підкреслили журналісти.

У США розробили програму "Conventional Prompt Strike", яка застосовуватиметься, зокрема, для Zumwalt. Це балістична ракета, яка здатна випускати гіперзвуковий планувальний апарат. Він здатний летіти зі швидкістю в сім-вісім разів швидшою за швидкість звуку, перш ніж вразити ціль, додали в агентстві.

Зазначається, що всі три Zumwalt оснастять чотирма ракетними трубами, кожна з яких міститиме по три ракети. Це має допомогти зробити корабель вартістю 7,5 млрд доларів більш ефективним.

Експерти заявили журналістам, що попри критику Zumwalt, це один з найпередовіших надводних військових кораблів у світі. Серед його особливостей: електричний привід, незграбна форма для зниження радіолокаційної помітності, нетрадиційний хвилепробивний корпус і автоматизована система управління вогнем.

У ВМС США поділилися, що випробування гіперзвукової системи на борту Zumwalt планують провести 2027 або 2028 року. За даними Бюджетного управління Конгресу, купівля 300 одиниць зброї та їхнє обслуговування впродовж 20 років обійдеться приблизно у 18 мільярдів доларів.

"Ця конкретна ракета коштує більше за дюжину танків. Усе, що вона вам дасть - точний неядерний вибух десь дуже далеко. Чи варта вона цих грошей? Відповідь у тому, що в більшості випадків ракета коштує набагато дорожче за будь-яку мету, яку ви можете з її допомогою знищити", - вважає військовий аналітик у Вашингтоні Лорен Томпсон.

Контр-адмірал ВМС США у відставці Рей Спайсер не згоден із цією думкою. За його словами, Штатам не слід поступатися своїм ворогам.

"Вони дають можливість кораблям ВМС наносити удари по противнику з відстані в тисячі кілометрів, за межами досяжності більшості ворожих озброєнь. Ефективного захисту від них не існує", - заявив він.


Распечатать