Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 07:28:11

Росія купувала мікросхеми у США попри санкції, - Bloomberg

Росія купувала мікросхеми у США попри санкції, - Bloomberg
Росія купувала мікросхеми у США попри санкції, - Bloomberg
Постачальники російського військово-промислового комплексу скористались лазівкою, аби замовляти мікросхеми в американської компанії Texas Instruments навіть після запровадження санкцій.

Схему описало агентство Bloomberg.

Як встановив Bloomberg, деякі російські дистриб’ютори інтегрували інформацію з інтернет-магазину Texas Instruments (TI) під назвою TI store на свої торгові платформи.

Так їхні російські клієнти бачать інформацію про запаси напівпровідників і ціни на продукцію, після чого розміщують замовлення, які виконуються і доставляються через компанії за межами Росії, йдеться в матеріалі.

Для замовлень переважно використовувались сайти getchips.ru та altchips.ru, заблокованих у США та Європі, але доступних у Росії. Тамтешня вибірка товарів ТІ збігається з інформацією, яку отримують клієнти компанії з її фірмового інтернет-магазину.

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

Як припускають співрозмовники Bloomberg, це означає, що російські дистрибутори отримали доступ до фірмового інтерфейсу прикладного програмування, або API – технічних координат, які дозволяють програмному забезпеченню спілкуватися та обмінюватися даними один з одним.

Приміром, один великий російський дистриб’ютор так обробив понад 4000 замовлень на сотні тисяч продуктів TI на суму близько $6 мільйонів із серпня 2023 по серпень 2024 року.

З них замовлення на майже $4 мільйони призначались для російських військових компаній. Перед тим, як потрапити до Росії, товари проходили через Гонконг або інші країни, пише Bloomberg.

Серед тисяч замовлень, які Bloomberg виявив у внутрішніх російських документах, 287 замовлень були позначені як "скасовані", що свідчить про те, що деякі клієнти або передумали, або дистриб’ютор не зміг виконати ці замовлення.

Російський дистриб’ютор застосував 40%-ву націнку до цін TI, що, за словами співрозмовників Bloomberg, робилось для того, аби покрити весь процес доставки та оплати.


Распечатать