Генерал Кирилов був законною ціллю України, закиди РФ безпідставні, - The Guardian
Така думка висловлюється в опублікованій 17 грудня редакційній статті The Guardian.
«Керівництво Росії розлючене через те, що один з їхніх вищих командирів був убитий українськими шпигунами. Однак їхній гнів здається недоречним […] Російський генерал, схоже, був обґрунтованою ціллю, і Україна, найімовірніше, дотримувалася законів збройного конфлікту, які передбачають, що застосування сили має бути необхідним, пропорційним та обмежуватися військовими кадрами, без жертв серед цивільного населення», — ідеться в публікації.
На думку The Guardian, убивство показало «несподівано грізні» можливості української спецслужби — СБУ. Газета також пише, що цілеспрямовані операції Києва з ліквідації подібних російських цілей «виявляють ступінь досяжності українських спецслужб [до об’єктів атак], кидаючи виклик кремлівській військовій машині, водночас із дотриманням законів війни».
Як зазначило видання, генерал Кирилов і його помічник стали найбільш високопоставленими діячами, вбитими з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.
Вони обидва загинули внаслідок дистанційного підриву бомби, захованої в припаркованому самокаті біля одного з московських житлових будинків.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Причому буквально напередодні СБУ заочно пред’явила генералу Ігорю Кирилову обвинувачення в «масовому застосуванні забороненої хімічної зброї».
Згідно з даними офіційного Києва, понад 2000 військовослужбовців було госпіталізовано через застосування росіянами хімічних речовин, а троє — загинули.
Трохи раніше, у жовтні 2024 року влада Великої Британії запровадила санкції проти генерала Кирилова, звинувативши у здійсненні нагляду за застосуванням хімічної зброї в Україні та в тому, що він служив «важливим рупором кремлівської дезінформації».
«У цих смертоносних операцій є свій похмурий розрахунок, який відображає жорстоку логіку війни. Для України цілі — гвинтики в механізмі руйнування, який знищує її міста і селища. Для Росії вбивства незмінно кваліфікуються як тероризм — цю лінію Москва часто використовує, щоб відвернути увагу від своєї власної поведінки в цьому конфлікті. Однак є і явна відмінність — у той час як Росія залишається агресором, Україна є жертвою цієї агресії», — підсумувала The Guardian.
Распечатать