Росія з початку року збільшила на 13% постачання газу в ЄС
Про це пише Reuters, передає enkorr.
Після підриву магістралі "Північний потік-1" у Балтійському морі восени 2022 року поставки "Газпрому" до країн Європейського Союзу здійснюються лише через Україну й Туреччину.
Прокачування трубопроводом "Ямал-Європа" було припинено внаслідок санкцій Росії у відповідь стосовно його польського власника, а газопровід "Північний потік-2" так і не був запущений.
В Україну російський газ надходить радянським трубопроводом "Уренгой-Помари-Ужгород" через Суджу – місто в Курській області Росії, яке зараз перебуває під контролем Збройних Сил України, а потім паливо прямує в Словаччину. Там газопровід поділяється на відгалуження, що йдуть до Чехії й Австрії.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Загальний обсяг експорту цим маршрутом залишається стабільним – 15 млрд кубометрів на рік, хоча в листопаді цього року "Газпром" припинив поставки австрійській компанії OMV у зв’язку з контрактними суперечками.
Виходячи з прогнозованої урядом Росії середньої ціни на газ у $339 за тисячу кубометрів, цього року РФ може заробити на продажах через Україну близько $5 млрд. Однак при цьому 15 млрд кубометрів – це всього 8% від пікового обсягу, який поставляв "Газпром" у Європу різними маршрутами у 2018-2019 роках.
"Турецький потік" йде до Туреччини дном Чорного моря. Перша із двох ниток газопроводу призначена для турецьких споживачів, друга – для забезпечення газом країн на півдні Європи: Угорщини, Сербії, Греції й Болгарії.
Останню "Газпром" відключив від поставок у квітні 2022 року через відмову платити за газ у рублях. Потужність "Турецького потоку" становить 31,5 млрд кубометрів на рік.
На Росію припадає близько двох третин імпорту газу до Угорщини. Словаччина отримує близько 3 млрд кубометрів на рік, що також становить близько двох третин її потреб. Чехія минулого року майже повністю припинила імпорт газу зі сходу, але 2024 року відновила поставки з Росії.
Распечатать