Командира 211-ї бригади Побережнюка взяли під варту із заставою в 12 мільйонів гривень
Про це пише “Суспільне”.
Побережнюка підозрюють у бездіяльності військової влади, вчиненої в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці (ч. 4 ст. 426 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Сторона обвинувачення вимагала для Побережнюка тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 40 мільйонів гривень. На думку прокурора Романа Зубчука, існують ризики, що підозрюваний може уникнути кримінального покарання шляхом впливу на свідків, виїзду за межі України та підробки документів справи.
Адвокат Побережнюка під час виступу заявив, що вважає підозру, оголошену його підзахисному, необґрунтованою. За його словами, в матеріалах справи немає двох із трьох рапортів, на які посилається прокурор, а рапорт і заяви, які є в матеріалах, адресовані не Побережнюку, а іншій людині.
Захист Побережнюка просив обрати йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Адвокат наголошував на тому, що військовий вже має попередній запобіжний захід і по ньому дотримується всіх зобов’язань.
“Якщо він девʼять днів не переховувався, то чому зараз повинен тікати? Там навіть електронного браслета не було”, — зауважив адвокат, передає “Суспільне”.
Контекст
Журналісти «Української правди» виявили, що керівництво 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ знущалося із солдатів — них вимагали гроші, били, погрожували кинути «на м’ясо». Один із бійців розповів, що його прив’язували до дерев’яного хреста і фізично знущалися.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Як зазначається, за знущаннями стояв Владислав Пастух — син начштабу Валерія Пастуха і похресник комбрига Олега Побережнюка, на той момент старший лейтенант.
Ця історія викликала великий резонанс всередині бригади. Пастуха-молодшого перевели на службу в іншу частину. А його батько виплатив кошти постраждалим військовим, які написали рапорти та довели перекази квитанціями.
Однак, за даними УП, до відкриття кримінального провадження справа не дійшла. Натомість прокуратура розслідувала справу про нескладання адмінпротоколів щодо військовослужбовців.
У Генеральному штабі ЗСУ 16 грудня зреагували на матеріал. У відомстві заявили, що до 211-ї бригади направлять комісію Військової служби правопорядку для перевірки зазначеної інформації. На час проведення перевірки командира військової частини відсторонено від виконання службових обов’язків за посадою.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що звернувся до вищого військового командування через інформацію про знущання із солдатів 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ з боку керівництва, про це він написав у соцмережах.
Лубінець заявив, що негайно надіслав листи в Генеральний штаб ЗСУ та Військову службу правопорядку для перевірки інформації та проведення службового розслідування з метою подальшого реагування.
Распечатать