Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 07:22:05

Мін’юст замінив багаторічного директора КНДІСЕ після скандалу з подвійним громадянством

Мін’юст замінив багаторічного директора КНДІСЕ після скандалу з подвійним громадянством
Мін’юст замінив багаторічного директора КНДІСЕ після скандалу з подвійним громадянством
Міністерство юстиції представило нового керівника Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ). ЗМІ повідомляли, що Олександр Рувін, який керував інститутом останні 13 років, має друге громадянство.

Мін’юст оголосив, що термін контракту Олександра Рувіна сплив 31 грудня 2024 року і тепер його посаду обійме Максим Кисельов.

Кисельов з 2019 року працював директором Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Тепер він буде виконувачем обов’язків директора КНДІСЕ.

Про причини непродовження контракту із Рувіним міністерство не зазначає. Однак ще наприкінці грудня стало відомо, що із Рувіним можуть попрощатися через його друге громадянство.

Розслідувачі «Схем» (проєкт «Радіо Свобода») з’ясували, що Рувін перед отриманням допуску до державної таємниці від СБУ зазначив в анкеті, що має ізраїльське громадянство. У цій же анкеті Рувін зазначав, що ізраїльське громадянство має його дружина, діти та батьки.

Журналісти звернулися по коментар до посадовця щодо його іноземного громадянства, на що він відповів: «А звідки ви це знаєте, що воно в мене є? Його вже давно нема».

Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном

Потім додав: «У мене його і не особливо було. Воно називалось колись “посвідка на проживання”, чи якось так. В мене його немає і давно».

В СБУ у відповіді на запит журналістів повідомили, що Рувін пройшов перевірку, передбачену законом.

У Міністерстві юстиції заявили, що документи, які б підтверджували іноземне громадянство, у матеріалах особової справи директора КНДІСЕ «відсутні». А якщо компетентні органи повідомлять про інше громадянство Рувіна, буде розглянуто питання щодо його звільнення (непродовження з ним контракту).

Співрозмовники «Схем» в СБУ та Верховній Раді пояснили, що в законодавстві досі не врегульоване питання про надання / відмову до допуску до держтаємниці, якщо людина має іноземне громадянство. Однак у парламенті ініціювали законопроєкт, який може стати для цього підґрунтям.


Распечатать