Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 10:44:20

У Харкові виправдали поліціянта, який вимагав хабаря у підозрюваного у вбивстві

У Харкові виправдали поліціянта, який вимагав хабаря у підозрюваного у вбивстві
У Харкові виправдали поліціянта, який вимагав хабаря у підозрюваного у вбивстві
У Харкові виправдали старшого оперуповноваженого поліції, якого обвинувачували у перевищенні службових повноважень і вимаганні грошей у сім’ї затриманого за підозрою у вбивстві. Поліціянту могло загрожувати до шести років у тюрмі.

Рішення про невинуватість ухвалив Ленінський районний суд Харкова 19 грудня 2024 року.

Оперуповноваженого звинувачували у тому, що у квітні 2017 року він добу утримував у своєму кабінеті у Холодногірському відділку поліції чоловіка, якого підозрювали у вбивстві. При цьому, за версією обвинувачення, поліцейський застосував до затриманого фізичне і психологічне насильство, тримав його у кайданках.

Старший оперуповноважений знайомий із дочкою затриманого, йдеться у вироку, і після того, як жінка дізналася про підозру батька у причетності до вбивства, зателефонувала йому.

"Вона стала питати, що трапилось, і як діяти далі. Працівники поліції до батька її не підпустили та повезли його до відділу поліції. (...) Пізніше їй подзвонив обвинувачений та сказав, що потрібно поговорити. Він повідомив, що сталося страшне та її батькові загрожує ув’язнення строком не менше ніж 15 років. Вона спитала, що їй робити. Він сказав що питання можна вирішити за 10 тисяч доларів. (...) Коли вона сказала, що в неї немає таких коштів, то він сказав, що максимум, що може зробити — це перекваліфікувати його дії за вісім тисяч доларів, щоб її батьку загрожувало менш тяжке покарання", — наведені у вироку слова доньки потерпілого.

Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном

Обвинувачений дзвонив їй кожні пів години та запитував, чи шукає вона гроші. Коли вона дізналася, що брат знайшов захисника, на дзвінки відповідати перестала. Після того поліцейський прислав СМС, щоб вона купила батьку води. Більше він їй не телефонував і жодним чином не турбував.

За свідченням самого потерпілого, який на момент затримання був п’яним, обвинувачений його "не допитував, не погрожував, не вимагав грошей, не застосовував фізичного насилля чи психологічного тиску".

Але потерпілий вважає, що саме поліцейський наказав пристебнути його до дерев’яної лавки кайданками. Хто одягав кайдани, не пам’ятає, цілу ніч чоловік провів у районному відділенні в коридорі, прикутим до лавки, а вранці його хтось відстебнув.

За словами оперуповноваженого на засіданні, підозрюваний перебував у його кабінеті, коли той перевіряв його дані. Правоохоронець не визнав вини, заперечивши затримання, надягання кайданок чи вимагання грошей.

Допитані свідки не підтвердили жодного з обвинувачень проти правоохоронця: про вимагання восьми тисяч доларів за "вирішення ситуації" зазначив тільки брат потерпілого.

Суд визнав старшого оперуповноваженого невинуватим і залишив без розгляду позов потерпілого про відшкодування грошей на захисника та моральне відшкодування.


Распечатать