Пошук по сайту:

12 фев 2025 г. 08:37:34

Росія знизила вартість нафти для Китаю після санкцій США

Росія знизила вартість нафти для Китаю після санкцій США
Росія знизила вартість нафти для Китаю після санкцій США
Китайським нафтопереробникам пропонують російську нафту марки ESPO за нижчими цінами, оскільки занепокоєння щодо санкцій США посилює логістичні та адміністративні бар’єри, що відлякує покупців.

Про це повідомляє Bloomberg.

За словами трейдерів, вантажі з російського тихоокеанського порту Козьміно, доставлені танкером, який не потрапив під санкції, пропонуються зі знижкою від $2 до $3 за барель відносно сорту Brent. За їхніми словами, вантажі будуть завантажені в березні. Це - порівняно з премією в $5 за барель або вище, запропонованою минулого місяця за вантажі на тих же умовах. Покупцям також була надана можливість за нижчою ціною приймати партії нафти, доставлені на суднах з «чорного списку».

Обмежена кількість портів і танкерів, готових обслуговувати російські поставки, збільшила вартість транспортування ESPO до Китаю і зробила вантажі занадто дорогими для незалежних нафтопереробників, змусивши їх знизити ставки переробки. Падіння попиту з боку ключових покупців змусило продавців знизити ціни, зазначає видання.

За словами трейдерів, цього місяця деякі державні нафтопереробні компанії залишаються осторонь, оскільки зважують ризики і наслідки роботи з ESPO.

Щоб продовжити торгівлю ESPO, покупці і продавці розглядають можливість використання менш відомих нафтоприймальних терміналів або розглядають можливість розвантаження за межами провінції Шаньдун і перевантаження на інший танкер, що дасть змогу зменшити контроль з боку влади. Однак ці заходи вимагають більших витрат, які більшість нафтопереробних підприємств наразі не в змозі покрити.

Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном

Адміністрація експрезидента США Джо Байдена у січні запровадила ширші санкції проти нафтової промисловості РФ, які охопили значну частину флоту, що обслуговував Козьмино. Тарифи на транспортування ESPO до Китаю різко зросли, а танкери, які раніше часто відвідували західні порти Росії, передислокувалися на схід.

Ще до останніх санкцій США китайські порти стали з обережністю ставитися до обслуговування підсанкційних танкерів. Це призвело до того, що деякі судна, які перевозили ESPO та іншу російську нафту, наприклад «Сокіл», простоювали біля берегів Китаю.


Распечатать